Ten rok będzie przełomowy i módlmy się wszyscy, żeby dobry Pan Bóg miał nas w swojej opiece.

Życzenia noworoczne od Spiritka

W ten noworoczny dzień chciałbym złożyć najlepsze życzenia wszystkim NEonowiczom. Jesteśmy już razem jakieś 10 lat. 
Mimo wszelkich szykan, które nam fundują władze cenzorskie "naszego" państwa potrafimy zawsze się odszukać i porozmawiać.
Jest takie dumne i często nadużywane określenie jak "społeczność portalowa". Nic takiego oczywiście nie istnieje. Istnieje jedynie pewna idea, do której mogą dołączyć wszyscy Polacy.
Ja osobiście jestem wdzięczny NEonowi za to, że miałem możliwość poznać wielu wspaniałych ludzi. Nie kryją się za anonimowymi nickami, rozmawiamy, spotykamy się.

Jak rozsypał się Nowy Ekran to wydawało się, że to już koniec i dla myślących poważnie o Polsce ludzi nie ma już miejsca. No ale sama idea pana Opary była silniejsza.
Dał mi lejce i pozwolił powozić. Co z tego wyszło to sami możecie ocenić. 

Takiego miejsca jak Neon nie da się ogarnąć w pojedynkę. Szybko doszedłem do wniosku, że trzeba podzielić się "władzą" i zaprosić do współpracy innych. Postawiłem na moich przeciwników. 
Udało mi się namówić do współpracy Panią Annę Słupianek, która będąc pod wpływem pewnego dupka z Gdyni wieszała na mnie wszystkie psy a do dziś jest moją przyjaciółką i prawą ręką Ryszarda.

Udało mi się przepoczwarzyć jednego z najlepszych blogerów w  Sieci Trybeusa (Koguta Dyrektora), mojego żarliwego przeciwnika, w admina, który choć krótko ale wniósł wielką wartość dodaną. I do dziś jesteśmy kolegami.

Potem był Jinks (obecnie występuje pod innym nickiem :), było jeszcze kilku ale zawsze trzymaliśmy się polskiej linii. 
Jest mój przyjaciel Wojtas szanowny, który bombarduje nas Cywilizacją Polską. 

Jest Miarka. Wiem, że wkurza nieraz czytelników ale to nasz człowiek.
Jest wielu świetnych blogerów, którzy ubogacają naszą wiedzę - Alfax, Monaco, Zygmunt Białas, Tiamat Ślepa Mańka, Konrad Rękas. Jeśli kogoś pominąłem to proszę o wybaczenie.

Może dlatego NEon jest tak poniewierany. A może dlatego jest niezniszczalny?
W Polsce nie ma już miejsca dla Polaków, nie ma miejsca dla kochających rodzinę, nie ma miejsca dla tych co szanują swoich przodków i potępiają pedalstwo i inne zboczenia. NEon jest jedną z ostatnich wysp wolności.
Długo bym jeszcze mógł o tym pisać ale najważniejsze jest to, że jesteście, że jesteśmy. To taka iskierka nadziei. Że jak rano do porannej kawy odpalam kompa to się nie nudzę.

Jeszcze raz wszystkiego najlepszego. Ten rok będzie przełomowy i módlmy się wszyscy, żeby dobry Pan Bóg miał nas w swojej opiece.

SpiritoLibero